LG G Watch İnceleme

LG G Watch İnceleme

LG’nin Android Wear işletim sistemini kullanan ilk akıllı saati LG G Watch’ı test ettik!

Google’ın akıllı saat ve diğer giyilebilir cihazlar için geliştirdiği Android Wear işletim sistemini, bu sene üç cihaz kullanacak. Bunlardan ikisi, LG G Watch ve Samsung Gear Live, 25 Haziran’da piyasaya çıktılar. Moto 360 ise önümüzdeki aylarda piyasada olacak.

LG G Watch, Güney Koreli firmanın ilk Android Wear cihazı. Şu anda yurt dışı fiyatı 229 dolar.

Android Wear cihazların en güzel özelliklerinden biri, tüm Android cihazlarla (Android 4.3 veya üzeri) çalışabiliyor olmaları. Yani bu saatle birlikte çalışması için bir LG akıllı cebe ihtiyacınız yok.

Cebiniz Andoid 4.3 veya üzeri bir Android sürümü çalıştırıyorsa, tek yapmanız gereken Google Play’den Android Wear uygulamasını indirmek.

Android Wear uygulamasının içinde, G Watch ile yapabileceğiniz birçok işlevi göreceksiniz.

Şimdi G Watch’un genel özelliklerine ve tasarımına yakından bakalım…

Sonuç ve Alternatif

Android Wear, akıllı saatlere çok güzel bazı gelişmeler getiriyor. Bu yüzden LG G Watch, rakipleri Sony SmartWatch 2, Pebble ve Samsung Gear 2’nin karşısında güçlü duruyor. Yine de, genel olarak akıllı saatlerin henüz yeterince kendini bulamadığını düşünüyoruz.

LG G Watch, LG’nin ilk Android Wear cihazı olarak güzel görünüyor, ama diğer Android Wear cihazlar olan Samsung Gear Live ve Moto 360‘a bakınca, özellikle görünüş olarak yanlarında çok sıradan duruyor.

lg-g-watch-s2LG’nin G Watch tasarımında biraz daha yaratıcı olmasını beklerdik. Ayrıca, Android Wear yazılımının da henüz geliştirilmeye ihtiyacı var.

İlginç özellikleri ve güçlü bir donanımı olsa da, genel olarak karşılaştırıldığında, Samsung ve Motorola’nın saatleri varken LG G Watch’a yatırım yapmak istemeyebilirsiniz.

Alternatif

G Watch’a; Sony SmartWatch 2, Pebble ve Samsung Gear 2 alternatif olarak tercih edilebilir.

Kimler almalı?

Akıllı saatlerde Android Wear işletim sistemi ile tanışmak istiyorsanız LG G Watch’u satın almak isteyebilirsiniz.

LG G Watch Resimleri

LG’nin bu akıllı saatini almayı düşünüyorsanız yazımızı tam okumanızı öneririz.Aşağıdaki görüntülerle de kararınızı verebilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Whatsapp
Etiketler: , 487